Hlavní nabídka
Novinky

16.3. 2020 - DMF 8 -ZRUŠENO

8. ročník benefičního festivalu je v plánovaném termínu 19. - 22. 3. zrušen. Jednáme o náhradním termínu na podzim tohoto roku.

6.10. 2019 - DD Dagmar Cup

1. ročník charitativního závodu osobních automobilů

21.1. 2019 - DMF vol. 7

Pokračování úspěšného benefičního festivalu, jehož výtěžek je věnován Dětskému domovu Dagmar Brno

Zobrazit starší záznamy

Kociánka datum: 30.9. 2010

Ve čtvrtek 30. září jsme všichni společně s paní ředitelkou vyrazili do ÚSP Kociánka v Brně, kde jsme byli pozvaní, abychom si prohlédli areál, ve kterém žije tělesně postižená mládež. Naše návštěva začala společným posezením s několika klienty ÚSP a konzumací vynikajících koláčků.

Ředitel ÚSP pan Mgr. Podlucký nás seznámil s chodem zařízení a programem naší návštěvy. Zodpověděl také několik našich dotazů. Poté jsme společně zamířili ke zvířecímu koutku, kde byli ptáci, dvě prasata, kachna a především koně, díky kterým mohou klienti využívat tzv. hippoterapii. Ošetřovatelé nám umožnili se na nich i svézt, čehož jsme s radostí využili. Po návratu do společenské místnosti jsme se se všemi přítomnými navzájem představili a vyměnili si drobné dárky. Na závěr naší návštěvy nám bylo umožněno prohlédnout si sociálně terapeutické dílny, ve kterých se klienti ÚSP učí a zdokonalují pracovní návyky v oboru výroba proutěných předmětů, ručního papíru (a výrobků z něj) a tzv. drátkování.

Nutno podotknout, že naprostá většina výrobků měla vysokou uměleckou kvalitu. Pedagogové, kteří dílny vedou, nám také umožnili tuto práci si vyzkoušet. Návštěva ÚSP Kociánka se nám velmi líbila a budeme moc rádi, když dostaneme příležitost si ji zopakovat.
Fotky z akce
Kociánka Kociánka Kociánka Kociánka Kociánka