Hlavní nabídka
Novinky

16.3. 2020 - DMF 8 -ZRUŠENO

8. ročník benefičního festivalu je v plánovaném termínu 19. - 22. 3. zrušen. Jednáme o náhradním termínu na podzim tohoto roku.

6.10. 2019 - DD Dagmar Cup

1. ročník charitativního závodu osobních automobilů

21.1. 2019 - DMF vol. 7

Pokračování úspěšného benefičního festivalu, jehož výtěžek je věnován Dětskému domovu Dagmar Brno

Zobrazit starší záznamy

Jízda historickým vláčkem datum: 23.6. 2009

Na úterý 23.6. 2009 připravily České dráhy pro nás děti z DD Dagmar (a nejen pro nás)opravdový zážitek – výlet historickým parním vláčkem.

Přes půl století stará černá lokomotiva, která je jinak k vidění snad už jenom v muzeu, přijela na Hlavní nádraží v Brně v plném lesku tak, že vypadala jako nová. S Sebou přivezla několik dřevěných vagónů - „dřeváků“ (tak se jim kdysi říkalo), které již také jen tak někde nespatříme. Je teda jasné, že na sebe vláček poutal daleko více pozornosti, než všechny ostatní moderní soupravy. Nasedli jsme do našeho „dřeváku“ a vydali jsme se na cestu. Cílem naší výpravy byla Lednice – město s překrásným zámkem a parkem. Mašinka vesele uháněla a cestou si spokojeně odfukovala- P příjezdu do Lednice jsme si prošli zámecký park, navštívili jsme tamní Minaret, ze kterého je nádherný výhled na celý areál. Po krátkém občerstvení jsme se ještě vydali na Janův hrad, ale to už na nádraží čekal opět náš vláček s přesně stanovenou dobou odjezdu.

Zazněl signál pana výpravčího a mašinka se dala opět do pohybu. Mnohé z nás sice na zpáteční cestě přemohla únava, přesto i ve spánku možná všichni slyšeli to veselé š-š-š-š, š-š-š-š, hů …

Děti z DD Dagmar

Fotka z akce
Jízda historickým vláčkem