Hlavní nabídka
Novinky

16.3. 2020 - DMF 8 -ZRUŠENO

8. ročník benefičního festivalu je v plánovaném termínu 19. - 22. 3. zrušen. Jednáme o náhradním termínu na podzim tohoto roku.

6.10. 2019 - DD Dagmar Cup

1. ročník charitativního závodu osobních automobilů

21.1. 2019 - DMF vol. 7

Pokračování úspěšného benefičního festivalu, jehož výtěžek je věnován Dětskému domovu Dagmar Brno

Zobrazit starší záznamy

Zahradní slavnost v DD Dagmar pod záštitou hejtmana Jmk a primátora města Brna datum: 25.6. 2009

Letos uplynulo 80 let od chvíle, kdy byla naplněna myšlenka R. Těsnohlídka, myšlenka vybudování dětského domova pro opuštěné děti. Právě před 80ti lety byl v Brně v příjemném prostředí pod Wilsonovým lesem slavnostně otevřen náš dětský domov. Má tedy co slavit.
Samotným oslavám však předcházely velké a dlouhé přípravy - pečení koláčů a buchtiček, malování obrázků a dekorace na výzdobu zahrady a samozřejmě nekonečné hodiny nácviku na samotné vystoupení.
Den D nastal ve čtvrtek 25.6. 2009. Přesně v 15 hodin zazněla pomyslná slavnostní famfára. Celý program Zahradní slavnosti zahájila paní ředitelka společně s primátorem města Brna panem Romanem Onderkou. Pan hejtman se pro pracovní vytížení omluvil. Za zřizovatele (Jmk) byl přítomen člen Zastupitelstva Ing. Marek Juha. Za přítomnosti dalších vzácných hostů a sponzorů se na podiu postupně vystřídali účinkující nejen z pořádajícího DD Dagmar, ale o program se postaraly také děti z DD Mikulov, Tišnov, Budkov a Střílek.
Bylo opravdu na co se dívat. Kromě amatérských tanečníků, zpěváků, žonglérů a divadelníků podpořili oslavy svou účastí i profesionální umělci. Byl to Felix Slováček, který nenechal nikoho na pochybách, že jeho vystoupení je opravdu mimořádný zážitek a poslech jeho saxofonu je balzám pro duši. Pozvání přijal také Petr Bende, jehož písničky udělaly krásnou závěrečnou tečku za celým vydařeným odpolednem.