Hlavní nabídka
Novinky

16.3. 2020 - DMF 8 -ZRUŠENO

8. ročník benefičního festivalu je v plánovaném termínu 19. - 22. 3. zrušen. Jednáme o náhradním termínu na podzim tohoto roku.

6.10. 2019 - DD Dagmar Cup

1. ročník charitativního závodu osobních automobilů

21.1. 2019 - DMF vol. 7

Pokračování úspěšného benefičního festivalu, jehož výtěžek je věnován Dětskému domovu Dagmar Brno

Zobrazit starší záznamy

Indiánský víkend datum: 24.4. 2009

V pátek 24.4. 09 v odpoledních hodinách jsme odjeli na víkendový pobyt na Sýkovec. Akci pořádalo Oddělení prevence Městské policie Brno.
Hned po příjezdu nám byly přiděleny indiánské chýše. Pak jsme šli zmapovat terén (rybník, areál, hotel, …). Večer nás rozdělili na dvě skupiny – Apačové proti Komančům. I policie vytvořila skupinku kovbojů a zvolila náčelníka. Večer jsme měli menší vatru a vykouřili dýmku míru. Při tomto posezení si každý vymyslel své nové indiánské jméno. Zcela prozaicky jsme při tom konzumovali opékané buřty. Ráno po snídani jsme stříleli z pistole, pušky i luku z jasanového dřeva. Mezitím přijel i náš americký kamarád Eddie , moc nás jeho návštěva potěšila.
Po odpoledním klidu probíhaly další soutěže mezi kmeny. Šli jsme po stopách, hledali úkoly a postupně je plnili. Na zpáteční cestě jsme navštívili rodeo, jezdili jsme na kole složitým terénem mezi překážkami. Za všechny soutěže jsme dostávali kartičky s bizony a ty jsme na závěr sečetli.
O jeden bod zvítězili Apačové nad Komanči. Odměnu jsme hledali po setmění v lese ještě jsme pátrali po Denise a Dominikovi, kteří se postarali o neplánované zpestření noční hry.
Ráno po snídani jsme uklidili chýše a celý areál. Rozloučili jsme se s panem správcem a jeho věrným přítelem Jerym a nasedli do autobusu. Autobus nabral směr westernové městečko v Boskovicích. Ještě nebyla sice sezóna, ale majitel nás pozval do Saloonu, kde jsme shlédli zkoušku divadelního představení, povozili jsme se také na koni. U limonády jsme se všichni rozloučili.
Celý víkend se moc vydařil – perfektní program, krásné počasí a spokojení vychovatelé. Co víc si můžeme přát?

Fotografie z akce zde

Autor: Anička R.