Hlavní nabídka
Novinky

16.3. 2020 - DMF 8 -ZRUŠENO

8. ročník benefičního festivalu je v plánovaném termínu 19. - 22. 3. zrušen. Jednáme o náhradním termínu na podzim tohoto roku.

6.10. 2019 - DD Dagmar Cup

1. ročník charitativního závodu osobních automobilů

21.1. 2019 - DMF vol. 7

Pokračování úspěšného benefičního festivalu, jehož výtěžek je věnován Dětskému domovu Dagmar Brno

Zobrazit starší záznamy

Děti z DD Dagmar vzpomínají na Rudolfa Těsnohlídka datum: 23.4. 2009

V podvečer krásného jarního dne 23.4. 2009 se náš dětský domov zúčastnil v knihkupectví Barvič a Novotný programu „Podvečer s básníkem“ pořádaném ve spolupráci s Moravským zemským muzeem. Autorka Hana Kraflová zde představila svou knižní novinku „Rudolf Těsnohlídek a Vánoční strom republiky.“
Každoročně vídáme na náměstí Svobody Vánoční strom, ale málokdo ví, že zakladatelem této tradice je právě Rudolf Těsnohlídek. Zabýval se mnohými aktivitami, ale pro DD Dagmar bylo nejvýznamnější to, že mu nebyly lhostejné osudy opuštěných dětí a právě před 80 lety byl otevřen náš dětský domov. Inspirovala ho nevídaná příhoda malého děvčátka a právě tady začíná náš příběh, kterém jsme spisovateli chtěli vzdát čest. Příběh jsme nazvali „O Lidušce, který vypráví stará teta svým chovancům. Děti se opravdu vžily do svých rolí a velmi pěkně příběh zahrály. Loučí se zpěvem písně „My máme narozeniny…“ a připomínají tak 80. výročí otevření DD Dagmar.
Průběh večera pokračoval vystoupením folklorního souboru Bystrouška s velmi pěkným pěveckým i tanečním programem. I naše malé děti Jesika a Pavlík ukázaly, že se již nestydí před velkým davem lidí a zarecitovaly velmi působivě pohádkový příběh „O červené Karkulce“.
Prožili jsme večer plný překvapení, tance, zpěvu, dramatického provedení, proslovů a štědrých darů. Vždyť od knihkupectví Barvič a Novotný jsme získali dárkové poukázky na nákup knih v hodnotě 2.000Kč. Nechybělo ani občerstvení a drobné suvenýry na památku. Děkujeme za finanční podporu a hezký kulturní zážitek. Děti se sem budou rádi vracet – už kvůli hezké atmosféře voňavých knih.

Fotografie z akce zde